Ekran kaydı için oyun videosu çekme programları

E

Ekran kaydı için onlarca ücretsiz program vardır. Çoğu Windows için kullanılabilir, ancak çoğu MacOS ve Linux için de kullanılabilir; bu nedenle, hangi işletim sisteminde bulunduğunuz önemli değildir. Hatta bazıları ekranınızı doğrudan YouTube veya Twitch gibi popüler akış sitelerine yayınlamanıza izin verir.

Eklenen bir özellik, videoyu Full HD çözünürlükte (veya en iyi şekilde 4K) kaydetme ve hızlı veya yavaş hareket gibi efektler eklemektir. Ayrıca, bilgisayar ekranını kaydetmek için bu uygulamaların akışkanlığını da göz önünde bulundurmanız gerekir ve işlemciye sahip bazı eski bilgisayarlarda biraz güçlü veya 4 GB’tan daha az RAM’in kullanımında bazı problemleri olabileceğidir.

PC ekranını kaydetmek için en iyi beş program olarak seçtiklerimiz.

Ekran Kaydı İçin OBS Studio

Ekran kaydı için oyun videosu çekme programları

Ekranı PC’ye kaydetmek için en iyi ve en eksiksiz uygulama ile başlıyoruz. Çok platformlu ve tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra üç ana masaüstü işletim sisteminde çalışıyor.

OBS Studio, bu türden bir uygulama için isteyebileceğiniz her şeyi sunan bir yazılımdır. Zaman sınırı yoktur, bu yüzden ekranı istediğiniz kadar kaydedebilirsiniz. Ayrıca FLV, MP4 ve aklınıza gelebilecek başka herhangi bir şey için şükretmeniz gereken biçimleri de destekler.

OBS Studio, doğrudan arayüzünden YouTube’a video yüklemelerini destekler ve 60 fps’ye kadar video işler.

TinyTake

Ekran kaydı için oyun videosu çekme programları

Bu program Windows ve MacOS için geçerlidir ve öncekinden biraz farklıdır. Kısa videolar veya ekran görüntüleri oluşturmak üzere tasarlanmıştır ve çevrimiçi akışa bağlanmak yerine sunumlarda bunu yapar. Bu yüzden videolarınıza ve ekran görüntülerine anında ek açıklamalar ve yorumlar ekleyebilirsiniz.

TinyLake, iki saate kadar olan kayıtları destekler, bu nedenle ders çalışmalarında ve rehberlerde çalışmak için onu kullanmakta sorun yaşamazsınız.

Action!

Ekran kaydı için oyun videosu çekme programları


Elbette ekran kaydetmek ve doğrudan YouTube, Twitch ve diğer akışlı web sitelerinde yayın yapmak için kullanılan bu program elbette video oyunları için tasarlanmıştır. Arayüzünün bir parçası olarak entegre edilmiş bu akış sitelerine sahiptir ve hatta video oyunları kaydetmek için belirli bir moda da sahiptir.

Zaman sınırı yoktur, ücretsizdir ve geri kalanı kayıt dışındayken ekranınızın yalnızca bir karesini kaydetmek gibi ilginç seçenekler sunar. Aksiyon! Windows için kullanılabilir ve HD video kaydına izin verir.

https://mirillis.com/en/products/action.html

Icecream Screen Recorder

Ekran kaydı için oyun videosu çekme programları

VLC arayüzünü biliyorsanız, Icecream Screen Recorder arayüzü videolarınızı kaydetmek için çok tanıdık ve kullanımı kolay olacaktır. Kaydın kalitesini ve biçimini değiştirme seçenekleri sunmasına rağmen, son derece basit bir uygulamadır.

TinyTake, çok fazla komplikasyonsuz kısa videolar için idealdir. Videolarınızı anında farklı platformlara yüklemek için değil, video klipleri hızlı ve kolay bir şekilde kaydetmek için tasarlanmamıştır.

Ezvid

Ekran kaydı için oyun videosu çekme programları

Son fakat en az değil, sorunsuz çalışan, kullanımı kolay bir ekran kayıt ve video düzenleme programı Ezvid var. Editör önemli değil, ancak kaydınızın farklı kısımlarını çok fazla sorun yaşamadan kesmenize ve yapıştırmanıza olanak tanır.

Kayıt sınırı 45 dakikadır, öncekilerden biraz daha düşük olsa da, sürekli bir video yapmaktan ziyade bazı kısımlarda kayıt yapmak istemeniz hala yeterlidir.

Eğer programları kaldırmak isterseniz: http://pconeri.com/2019/03/23/en-iyi-bilgisayar-temizleme-programi/

Yazar hakkında

Yorum ekle

furkan