Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma – Ekran Resmi

X

Bir Xiaomi’de ekran görüntüsü almak birçok durumda son derece pratiktir. Örneğin, bir iş arkadaşının size gönderdiği bir Snapchat ekran görüntüsünü almak veya web’de görülen önemli bilgileri kaydetmek için. Bu nedenle, şimdi Xiaomi’nizde ekran görüntüsü alma tekniğini bilmek gereklidir. Endişelenme, bu çok karmaşık değil! Aslında, bir Xiaomi’de ekran görüntüsü almanın farklı yolları var ve bunları bu yayında keşfedeceğiz. İlk önce akıllı telefonunuzun düğmelerinin yardımıyla nasıl ekran görüntüsü alınacağını göreceğiz. Daha sonra Xiaomi menüsü ile ekran görüntüsünü göreceğiz. Son olarak, bir uygulama ile ekran görüntüsü alma yönteminin ne olduğunu göreceğiz.

Xiaomi Ekran Görüntüsü Alma - Ekran Resmi
Ekran resmi ne dair temsili resim.

Xiaomi’nin düğmeleri ile ekran görüntüsü alma

Bu, muhtemelen Xiaomi cihazınızla ekran görüntüsü almanın en kolay ve en hızlı yoludur. Aslında, çekimi tamamlamak için, aynı anda yalnızca birkaç düğmeye basmanız gerekir. Basılı kalmak için düğmeler, telefonunuzun modeline bağlı olarak değişebilir, ancak aşağıdaki kombinasyonlardan birine benzemelidir:

  • Aynı anda açık / kapalı ve düşük ses düğmesine basın.
  • Aynı anda açma / kapama ve yüksek ses seviyesine aynı anda basın.
  • Dönüşte ve açık / kapalı olarak aynı anda basın.
  • Giriş ve açma / kapama düğmesine aynı anda basın.


Ekran görüntüsü telefonunuzda çekilmişse, mobil ekranda bir tür flaş görmeniz ve küçük bir tıklama almanız gerekir. Bunu göremediğinizi veya duymadığınızı varsayarsak, yakalama gerçekleşmedi. Zaman zaman, düğmelere aynı anda basılmayabilir. Bu şeyleri yapma şeklindeki küçük problem, göreceli olarak yetenekli olmalısınız.

Xiaomi Sleep menu kullanımı ile ekran görüntüsü alma

Bu teknik tüm akıllı telefonlarda işe yaramaz, ancak Xiaomi üzerinde çalışması muhtemeldir. Yöntem, ekran görüntüsü seçeneğini kullanmak için uyku menüsünü kullanmaktır. Bu menüye ulaşmak için çok kolay, sadece Xiaomi üzerindeki Güç düğmesine basın. Oraya vardığınızda, mobil yeniden başlatma veya uçak modu dahil olmak üzere çeşitli seçenekler sunan bekleme menüsüne ulaşacaksınız. Bu noktada, bir Ekran Görüntüsü seçeneği görürseniz, ekran görüntüsünü başlatmak için tıklamanız yeterlidir. Bu seçimi anlamadığınızı varsayarsak, büyük olasılıkla Xiaomi Mi 8’de mevcut değildir. Ancak endişelenmeyin, uygulamalarla kolayca ekran görüntüsü almak mümkündür.

Uygulama ile ekran görüntüsü alma

Xiaomi’inizle ekran görüntüsü almanın kolay bir yolunu arıyorsanız, bunu yapma imkanı sunan çok sayıda uygulama olabileceğinden emin olun. Bu nedenle, sizin için yukarıda görülen işlemlerden daha kolay bir ekran görüntüsü almayı öneren Screenshot dokunmatik uygulamasını denedik. Aslında, bu uygulama ekran görüntüsü seçeneğini görüntülemek için kısayollar oluşturmanıza olanak sağlar. Bu, uygulamayı telefonu salladığınızda, fotoğraf çekmek için düğmeye basmaya devam ettiğinizde veya neden bildirim simgesine tıkladığınızda neden ekranı yakalamaya başlayacağı anlamına gelir. Kabul etmelisin ki, çok daha ilginç! İstediğiniz kısayolu seçmek size kalmıştır ve istediğiniz kadar ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bir uygulamayı Xiaomi’e nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, rehberimize danışmaktan çekinmeyin.

Xiaomi telefonunzda ekran görüntüleri nerededir

Bir ekran görüntüsü almak güzel, ancak bunu ayrıca Xiaomi telefonunuzda bulabilmelisiniz. Elbette, bir ekran baskısı yaptıysanız ve paylaşmak ya da bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız, nerede olduğunu bilmeniz gerekir. . Çoğu zaman, ekran görüntüleri Xiaomi’inizdeki fotoğraf galerisinden erişilebilen bir klasöre kaydedilir. Gerçekten de, tüm yakalamaları içeren özel bir klasör bulmalısınız. Bir uygulama kullandıysanız aynı klasör olacaktır. Şu andan itibaren her şeyi biliyorsun!

Daha fazla bilgi: https://www.mi.com/tr/

Yazar hakkında

Yorum ekle

furkan