Web hakkında bilgi / Web sitesi nedir ve ne için?

W

Web site ile şirketinizi dünyaya tanıtmayı, satışlarınızı katlamayı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yerel pazarın dışına satmayı, alanınızda yenilikçi olmayı ve rakiplerinize göre açık bir avantaj elde etmeyi düşünüyorsanız, kesinlikle bir web sitesi kullanabilirsiniz. web site ne demek diye soruyorsan doğru yazıdasın demektir.

Web sitesi nedir?

Web site ne demek? Temel olarak oluşan teknolojiyi tanıyın. Kullandığınız bu araç aslında nedir? Arkadaşlarınıza hava atabileceğiniz bilgiler.
Web Sayfası örneği.


Bir web sitesi, html kodunda geliştirilen, World Wide Web’de (www) web tarayıcıları aracılığıyla görüntülenebilen veya başkalarının yanı sıra Chrome, Firefox, Edge, Opera gibi tarayıcılar olarak adlandırılan bir İnternet alanıyla ilgili olarak geliştirilen bir web sayfaları kümesidir.

Web sitesine ait her web sayfası içerik yayınlamayı amaçlamaktadır ve bu içerik kamuya açık olabilir veya görünmeyebilir.

Web Sitelerinin Sınıflandırılması


Web siteleri iki türe ayrılabilir:

Statik Web Siteleri: Statik Web Siteleri, içerik elde etmek için bir veritabanına erişmeyen web siteleridir. Genellikle, sitenin sahibi her sayfada yer alan bilgilerde sürekli bir değişiklik gerektirmediğinde statik bir web sitesi kullanılır.

Dinamik Web Siteleri: Aksine, dinamik Web Siteleri, içerikleri elde etmek için veritabanına erişen ve veritabanından elde edilen sonuçları web sitesinin sayfalarına yansıtan web siteleridir. Web sitesinin sahibi, genellikle halka açık olan kullanıcı ve şifre ile, BACK END olarak adlandırılan parola ile sınırlı erişimi olan “web sistemi” aracılığıyla web sitesinden içerik ekleyebilir, değiştirebilir ve kaldırabilir.

Bir web sitesinin geliştirilmesi sözleşmesi yapılırken, sahibinin web geliştiricisine, sitede yer alan sayfa sayısını belirleyerek, dinamik veya statik olup olmadıklarını belirleyeceği varsayılır.

Genel nesneler


Bir Web Sitesine sahip olmak, şirketin pazarlama ve satış, satış, satın alma, insan kaynakları ve yönetim gibi diğer tüm işlevsel alanlarının sonuçları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir, bu da gezgine her türlü bilgi ve katma değerli hizmetleri sunar. gibi müşterileri:

Kurumsal bilgiler, sunulan hizmetler, ürün kataloğu, etkinlikler, fotoğraflar, videolar, iletişim formları, vb.
Çevrimiçi satış kuponları, afişler, reklamlar, sponsorlar, kayıtlar, kurslar aracılığıyla ürün veya hizmetleri tanıtın.
ve ilgilenen taraf için, araştıran kişi ile ilgili tüm gerekli bilgiler.


Web Siteleri Türleri
 

Kurumsal


Temel şirket bilgileri içeren basit web sitelerine verilen ad budur. Kurumsal olarak içermesi gereken, genellikle büyük miktarda bilgi içermez:

 • Ana sayfa veya Ana sayfa
 • Hakkında (Misyon, vizyon, değerler, hedefler)
 • Hizmetler (Şirket tarafından sunulan her hizmetin detayı)
 • Yer (ticari ofis ve şube yer haritası)
 • İletişim (adres, telefon numaraları ve iletişim formu)
 • OnePage veya Açılış Sayfası
 • Bunlar, tüm bilgilerini tek bir sayfada toplayan sitelerdir ve kullanıcı içeriğe fare veya klavyeyle aşağı kayarken erişir.

Açılış Sayfası nispeten yeni bir konsepttir, basit silahlı olması ve her şeyden önce düşük maliyeti ile yeterince kullanılması nedeniyle karakterize edilir.

İçindeki bilgiler genellikle oldukça azalır, ancak bilginin iyi elde edilmesi ve bölümlere ayrılması halinde etkili olmaktan çıkmaz.

Bloglar


Bloglar genellikle kişisel web siteleridir, kronolojik bir sıra içeren yayınlar, dinamik olarak güncellenir ve süreklidir. Bloglar, bir veya daha fazla yazar tarafından yazılmış, farklı konulardaki makaleleri saklama özelliğine sahiptir ve yazarlar ve okurlar arasında yorumlar yoluyla geri bildirim (görüş alışverişi) elde etme çabasındadır. Bloglar dinamik web sitelerine dahil edilir.

E-ticaret siteleri


Web sitesi üzerinden elektronik alışverişe izin veren, alışveriş sepeti veya satış adı verilen sitelerdir. Bu web siteleri alıcı ve satıcı arasında işlem yapılmasına izin verir:

 • Kredi kartı ile alım satım yapın
 • Online sipariş ver
 • Ürün veya hizmet rezervasyonu
 • Sponsor


Neden bir web sitesine ihtiyacınız var?


İnternet dünyadaki en büyük Bilgi ve Reklam Ağıdır. Siz, işletmeniz veya şirketiniz İnternette varlığını sağlamalı ve bu bilgi ağına ait olmak için bunu bir web sitesi aracılığıyla yapmalı, ancak parlayan her şey altın değildir. Bir web sitesinin geliştirilmesini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için, sitenin hedeflerinin derinlemesine bir analizini yapmalı, bir şirket söz konusu olduğunda, rekabeti ve müşterileri analiz etmeli ve bu nedenle büyümeyi durduramayan bu mega ortamında nasıl hakim olacağına karar vermeli, İnternet denir.

Yazar hakkında

Yorum ekle

furkan