USB Flash Bellek’ten Virüs Temizleme. Kısayol Virüsü

U

USB Flash bellek virüs temizleme ” birçok Bilgisayar kullanıcısının sorduğu bir soru. Bu yazıda, bu can sıkıcı kısayolun birkaç saniye içinde nasıl kaldırılacağını göstereceğim. USB’de önemli dosyalarınız varsa ve okuduğunuzda bu dosya ve klasörlerin kısayollarla dolu olduğunu fark edersiniz, dosyalarınız için endişelenmeyin, tekrar kurtarılabilirler.

Virüs kısayol virüsünden kalıcı olarak nasıl temizlenir

Kısayol Virüsü Nedir?

Genel olarak, kısayol virüsü, PC veya USB çubuğumuza kötü niyetli bir programla bulaştırır ve bunun sonucunda tüm dosya ve klasörlerimiz
kısayol dosyalarına dönüştürülür ve orijinalleri gizlenir. Bu kötü amaçlı program genellikle kısayol virüsü olarak bilinir.

Bu virüs bir bilgisayardan diğerine sarkaçlar, flash bellekler, hafıza kartları veya Internet / Bluetooth bağlantı değişimi yoluyla yayılır. Çıkarılabilir sürücülerde bulunan en yaygın virüs, sınırsız dosya ve klasör kısayolları oluşturarak sisteminizin çoğalmasından ve bulaşmasından sorumlu olan autorun.inf olarak adlandırılır. İşte virüsü hızlı bir şekilde kaldırmak için 3 yöntem

3 Kısayol virüsü temizleme yöntemleri:

 • Kısayol Virüsünü CMD (Komut İstemi) Kullanarak Kaldırma.
 • Kısayol virüsünü kaldırmak için Antivirüs kullanın.
 • Kısayol Virüs Temizleme Programını kullanın.

1. USB virüsünü CMD kullanarak
kısayol’u açık hale getirme

cmd ile virüs, antivürüs
cmd ile virüs, antivürüs

Bu yöntemle, bu virüsün% 95 oranında yok olma olasılığı vardır. Bu yöntem virüsü PC’den, hafıza kartlarından, sabit diskten ve hatta cep telefonlarından siler. Aşağıdaki adımları takip ediniz

 • Başlat -> Çalıştır (Ctrl + R) -> cmd yazın ve enter tuşuna basın.
 • Bilgisayara virüs içeren hafızayı veya aygıtı bağlayın.
 • Şimdi şunu yazın: attrib g: *. * / d / s -r – s – s (G: yerine virüslü çıkarılabilir sürücünün harfini yazınız.) Ve sonra Enter tuşuna basınız.

2. Antivirüs virüsü kısayol’dan kaldırmak için

Bilgisayarınıza virüsten koruma yazılımı yükler ve kısayolları kaldırmak için virüslü belleği tarar. Bu virüsü kaldırmak için en iyisi olan Avast veya Windows için Microsoft gibi en iyi antivirüsleri indirin.

3. Programla kısayol virüsünü kaldırma

Komutlarla zaman kaybetmek istemiyorsanız veya teknik meraklı bir kişi değilseniz, ücretsiz bir program kullanarak virüsü kaldırma seçeneğiniz vardır.

https://download.cnet.com/Shortcut-Virus-Remover/3000-2239_4-76253723.html

Bu aracı şahsen test ettim ve mükemmel çalıştı. Tüm dosyaları ve
kısayol klasörlerini otomatik olarak siler ve orijinal dosyalarınızı ve klasörlerinizi kurtarır ve sizden manuel olarak hiçbir şey yapmanız istenmez. Kısayol virüsü bir Flash Sürücüden, PC’den veya dizüstü bilgisayardan çıkarmanın en hızlı ve en kolay yolu.

Kısayol virüs indir USB çıkarın ve Fix.

Dosyaları kurtardıktan ve virüsü tamamen kaldırdıktan sonra, size tekrar gelmesini önlemek için aşağıdaki önerileri izleyin:

 1. Otomatik çalıştırmayı devre dışı bırakır, böylece Flash Drive’ınız otomatik olarak çalışmaz
 2. Çıkarılabilir herhangi bir sürücüyü virüs taramasından geçirin ve ardından Flash Sürücüyü kullanın.
 3. Flash Drive’ı Genel PC’de kullanmayın
 4. Zararlı web sitelerini veya bilinmeyen kaynaklardan web sitelerini açmayın
 5. Antivirüsünüzü güncel tutun

Bu kısayol virüsünü kaldırmak için herhangi bir çözüm varsa, yorum yapmaktan çekinmeyin!

Yazar hakkında

Yorum ekle

furkan